Zoznam.sk je tu pre vás už 20 rokov
Zoznámte sa s jeho históriou

1998
Zmena sídla
Rok po založení sa Zoznam.sk sťahuje do Banskej Bystrice, kde má svoje nové trvalé bydlisko.
1997
Založenie Zoznam.sk
Vôbec prvý slovenský vyhľadávač a jedna z prvých stránok na slovenskom internete, Zoznam.sk, začína svoju púť práve v roku 1997. Jeho zakladateľmi sú Ivan Debnár a Ivo Lukačovič, vlastník českého portálu Seznam.cz. So sebou prináša aj spravodajský server DNES, predchodcu dnešných Topiek.
1999
Zoznam.sk spúšťa mapovú službu
Dvojročný Zoznam.sk veľmi rýchlo napreduje a spúšťa nový projekt – mapovú službu.
2000
Opäť sťahovanie
V roku 2000 sa sťahuje do Bratislavy, kde pokračuje ďalej vo svojej úspešnej ceste.
2001
Zmail
Čoraz viac vyhľadávaný Zoznam.sk spúšťa novú freemailovú službu Zmail. V tomto roku stránku navštívilo už vyše 100-tisíc unikátnych používateľov mesačne a príjmy z inzercie za prvý polrok dokonca prekročili hranicu 10-miliónov slovenských korún.
2002
Čoraz známejší
Zoznam.sk je čoraz známejší. Navštevuje ho už vyše 340 000 unikátnych používateľov za mesiac, z čoho pramení aj výsledok 12 000 000 zobrazení stránky.
2003
Najlepšia značka slovenského internetu
Podľa GFK sa Zoznam.sk stáva najlepšou značkou slovenského internetu. V júli 2003 prekonal hranicu 400 000 používateľov mesačne a ide stále vyššie.
2004
Spustenie Bleskovky.sk
Vo februári 2004 spúšťa spravodajský server Bleskovky.sk, ktoré sa stali jedným z najnavštevovanejších spravodajských portálov a po pol roku predbehli dokonca aj lídra SME.sk. Počet používateľov sa medzitým zvýšil na 750 000 za mesiac.
2005
MôjDom.sk
Okrem toho, že má Zoznam.sk v tomto roku nového majiteľa, Slovak Telecom, stáva sa tiež jedným zo zakladajúcich členov Asociácie Internetových Médií (AIM). Rovnako sa podieľa aj na novom portáli o bývaní v spolupráci s vydavateľstvom Jaga Group – MôjDom.sk. Na konte má už viac ako 900 000 používateľov za mesiac.
2006
Ďalšie tematické weby
Deväť rokov od svojho vzniku rozbieha Zoznam.sk ďalšie tematické weby. Spúšťa interaktívny cestovateľský online magazín Dromedár.sk a rovnako aj futbalový magazín Futbal.sk. Počet unikátnych návštevníkov stránky je vyše 1,3 milióna. Veľkým úspechom v tomto roku je aj spolupráca so svetovou spoločnosťou ICQ Inc. Výsledkom je jedinečný komunikačný prostriedok v slovenčine - komunikátor “Zoznam ICQ”.
2007
Onlinehry, magazín o automobiloch
Zoznam.sk mení svoj vonkajší imidž a zároveň spúšťa oddychový portál s online hrami - Pauzička.sk. Taktiež uvádza nový magazín o automobiloch, Autoviny.sk.
2008
Najkvalitnejšie jazykové slovníky
Ani v roku 2008 sa Zoznam.sk nezastavuje. Prináša nové slovníky s rozšírenou databázou, obsahujúcou neuveriteľných 2,5 milióna slov. Taktiež sú doplnené o nové cudzie jazyky a vďaka tomu sa stávajú najkvalitnejšími jazykovými slovníkmi na slovenskom internete. V tomto roku spúšťa Zoznam.sk aj nový spravodajský portál, Topky.sk, a pracovný portál Kariera.sk.
2009
Produkty aj pre najmenších
V roku 2009 prináša produkty aj pre najmenších. Spúšťa nový portál pre deti v predškolskom veku a na prvom stupni základných škôl - Rexík.sk. S vydavateľstvom JAGA rozširuje spoluprácu založením online magazínu pre domácich majstrov - Urob si sám. Prichádza aj ocenenie: druhé miesto v súťaži Diamanty slovenského biznisu, v kategórii malých a stredných spoločností.
2010
Magazín Hudba.sk
13 rokov od vzniku sa stáva služba "Zoznam Katalóg" jedným z najrozsiahlejších a najkvalitnejších katalógov. Dosahuje vyše 100 000 záznamov. Zoznam.sk spúšťa nový špezializovaný magazín, Hudba.sk, určený všetkým milovníkom hudby, aj samotným autorom a interpretom.
2011
Inovácie mapových riešení
V roku 2011 prichádza k inovácii pôvodných mapových riešení v podobe nového dizajnu a funkcionality. Pôvodná doména, Kompas.sk, sa mení na zapamätateľnejšiu, Mapa.sk. Spúšťa tiež magazín, PlniElanu.sk a nový projekt, onlinový televízny program Telkáč.sk.
2012
Nová platforma na predaj lístkov
Projekt stránky Zoznam.sk, Topky.sk, sa stáva najvyhľadávanejším slovenským médiom vo vyhľadávači Google.sk. Úspešná je aj stránka Mapa.sk, ktorá sa stáva lídrom v segmente online máp. Spúšťa sa ďalšia nová platforma, online predaj lístkov s názvom Predpredaj.sk.
2013
Web pre rodičov
Zoznam.sk opäť raz rozširuje okruh svojich online produktov. Spúšťa web pre rodičov, Špuntík.sk, a tiež portál pre motoristických nadšencov, Podkapotou.sk. Obohacuje aj portál Mapa.sk o historické dáta, konkrétne o unikátne vrstvy historických máp, ktoré pochádzajú z obdobia vojenského mapovania počas 18. – 19. storočia.
2014
Tretíkrát po sebe naj
Aj v roku 2014 ide Zoznam.sk stále vyššie. Jeho Topky.sk sú už tretí rok v poradí najvyhľadávanejšie médium na Google.sk. Filmoví, televízni i seriáloví fanúšikovia sa tešia rozbehnutému Telkáč magazínu, vďaka ktorému im neujdú žiadne novinky.
2015
iOS aplikácia
V roku 2015 získava Zoznam.sk ďalšie ocenenie. Úspešná marketingová kampaň pre produkt Kariera.sk s názvom POHOVOR, sa umiestnila na 2. mieste v kategórii “Online kampaň” v Hodnoteniach Stratégií. V tomto roku taktiež spúšťa iOS aplikáciu Úschovňa.
2016
Content oddelenie pre tvorbu natívnej reklamy
Takto pred rokom sa Topky.sk stali na Google.sk už piaty raz najvyhľadávanejším slovenským médiom roka a zároveň sú aj tretím najvyhľadávanejším výrazom na Slovensku za rok 2016. Zoznam.sk nezaháľa ani v digitálnej oblasti, vytvára Content oddelenie pre tvorbu natívnej reklamy a stáva sa tiež členom Rady pre reklamu.
2017
20 rokov Zoznam.sk
Zoznam.sk má 20 rokov, množstvo práce za sebou a stále obrovskú chuť prinášať vám nové služby. Už teraz sa môžete tešiť na rôzne vychytávky, ktoré pre vás pripravujeme, o tom však potom. Teraz poďme oslavovať!